V okviru projekta Sustourtraining smo uspešno izvedli lokalno testiranje učnih načrtov na dveh lokacijah v Sloveniji – v Kopru in Ljubljani. Namen testiranja je bil preveriti in ovrednotiti učne vsebine, ki jih je razvil projekt, z njihovo uporabo v praktičnih tečajih usposabljanja za delavce in potencialne delavce v turistični verigi.
Testiranja so potekala z dvema različnima deležniškima skupinama. V Kopru so se aktivnosti udeležili dijaki, ki jih zanima področje turizma, medtem ko so v Ljubljani sodelovali predstavniki lokalnega turističnega društva z že obstoječimi izkušnjami v turizmu. Takšen pristop je omogočil preverjanje prilagodljivosti učnih vsebin različnim ciljnim skupinam.
Udeleženci so skozi interaktivne metode, kot so skupinsko delo, študije primerov in simulacije, preizkusili učne module s poudarkom na trajnostnem turizmu, sodelovanju z deležniki in pogajalskih veščinah. Povratne informacije udeležencev in opazovanja izvajalcev so potrdile, da so učni načrti razumljivi, uporabni in učinkoviti pri krepitvi znanj ter praktičnih kompetenc.
Rezultati lokalnega testiranja pomembno prispevajo k nadaljnjemu izboljševanju izobraževalnih vsebin projekta ter potrjujejo njihovo vrednost za razvoj trajnostnega turizma in krepitev znanj v turistični vrednostni verigi.


